EG-AR

"Všeohýbač" ve světě ohýbání, díky automatickým robotickým systémům

S automatizací robotů je všestranný při ohybání (překlad od stematech)

Na základě dlouholetých zkušeností s automatizovaným ohýbáním řady ASTRO vyvinula společnost AMADA další ohýbací článek: Ohraňovací lis EG-6013 AR má mimořádně všestrannou automatizaci robotů a nový senzorový systém v zadním dorazu.

Vysoce precizní servoelektrické ohraňovací lisy jsou vyvinuté zvláště jejich produktivními výhodami, když jsou kombinovány jako součást ohýbací buňky se stejně vyvinutým automatizačním systémem. Tento dobře známý princip sleduje AMADA EG-6013 AR. Skládá se z plně elektrického zápustného ohraňovacího lisu s délkou ohybu 1300 mm a lisovací síly 600 kN, což je robot, který se může pohybovat na pozemní dráze paralelně se strojem a automatickým výměníkem nástrojů s vysokou kapacitou. Především realizují tyto systémové komponenty dvě rozhodující výhody: nejvyšší preciznost a dlouhou dobu bezobslužného provozu v automatickém režimu.

Více než jen nakládání a vykládání

Automatizace robotů ohraňovacího lisu EG-6013 AR se vyznačuje speciální flexibilitou. Šestiosý robot se pohybuje po pozemní dráze před ohraňovacím lisem. Nakládku lze provést z různých pozic. To vytváří velkou kapacitu pro suroviny. Současně je poskytováno několik alternativních způsobů vykládky. Hotové obrobky jsou stohovány robotem nebo když to není možné, jsou skladovány buď v krabicích nebo na pásovém dopravníku. Robot však přebírá mnohem víc než jen nakládání a vykládání: vyměňuje i ohýbací nástroje, jako tak automaticky i jeho chapadla a manipuluje obrobek na všech stanicích nástrojů během procesu ohýbání. Rovněž vede veškeré sledovací pohyby a také navíc zpracovává kroky, které nejsou možné při ručním provozu. Mechanická chapadla tak mohou být vedena kolem nástrojů v pracovní oblasti lisu, aby optimálně podporovala sledovací pohyb.

Nová, inovativní technologie senzorů

Zadní doraz ohraňovacího lisu AMADA EG-6013 AR je vybaven hmatovými senzory. To detekuje polohu obrobku před ohybem ve směru X a Y a zasahuje do korigovaných tolerancí. Tento systém dosahuje rozhodující výhody pro maximální preciznost, jaká je vyžadovaná malými a složitými součástmi, které jsou typicky vyráběny na ohýbacích buňkách této velikosti.

Technická specifikace

EG-6013 AR
Drive Servo-elektrický pohon
Lisovací kapacita 600 kN
Délka ohybu 1.300 mm
Vzdálenost mezi rámy 1010 mm
Hloubka hrdla 230 mm
Zdvih 150 mm
Otevřená výška 635 mm
Rychlost přiblížení Y (mm/s) 220
Rychlost ohybu Y (mm/s) 25
Zpětná rychlost Y (mm/s) 220
Nastavitelný rozsah zadního dorazu 250 mm
Maximum zadního dorazu X 500 mm
Počet řízených os 7
Váha 3.700 kg

EG bending

Drive AC Servo drives
Počet řízených os 6
Přesnost opakování ± 0,08 mm
Max. nosnost (Nástroj + Gripper) 10 kg
Max. rozměr dílu 300 x 300 mm
Min. rozměr dílu 40 x 80 mm
Délka lineární osy 3.200 mm
Kapacita zásobníku ATC 2+1

ATC tool changer

Tool capacity 10 x 680 mm
Celkový příkon 14 kVA
* při použití vhodných ochranných krytů

Technické změny jsou vyhrazeny.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat