EM ZRT

Ruční výroba s několika stovkami nástrojů

Kromě vlastní nástrojové věže má stroj převodovou věž, která může být naložena paralelně s časem obrábění a v případě potřeby automaticky implementuje nástroje do věže – s možnou kapacitou až několika stovek nástrojů. To umožňuje pokrýt jakýkoli požadavek při děrování a zvládnout složité úkoly po dobu několika dnů bez ručního zásahu. Díky inovativnímu ID nástroje, rozpoznání nástroje pomocí čárového kódu, může EM-3612 ZRT přistupovat a automaticky nastavovat každý dostupný nástroj. Systém spolehlivě zná aktuální stav všech nástrojů z hlediska velikosti, tvaru, úhlové polohy a počtu úderů. V případě potřeby se automaticky změní na sesterský nástroj. Chyby nastavení jsou eliminovány, odmítnutí jsou vyloučena a náklady jsou ušetřeny. Dalším vrcholem je, že spodní věžička je zcela zakrytá inteligentním kartáčovým stolem. Pouze použitý nástroj je zvednut na pracovní úroveň. To umožňuje zpracování bez poškrábání a trvale vysokou kvalitu výroby.

S typem EM-3612 ZRT rozšiřuje AMADA osvědčenou sérii EM o děrovací věž, která je schopna zpracovat velkoformátové listy bez přemístění. Čtyři závitové stanice integrované ve věži se vyměňují automaticky, stejně jako běžné nástroje. Současně se stroj vyznačuje zvýšenou rychlostí děrování.

Koncept pohonu jako úspora energie

AMADA EM-3612 ZRT má vysoce účinný servoelektrický dvojitý pohon s regenerací energie, který je již znám z řady EM. Energie, která vzniká při brzdění zdvihátka, se ukládá do vyrovnávací paměti a při dalším pohybu se vyvolá. To umožňuje stroji dosáhnout nejvyšších frekvencí zdvihu a přitom šetřit energii. Při děrovací síle 300 kN je průměrná spotřeba energie mezi 4,5 a 5 kW. V kombinaci s minimálními náklady na údržbu a časy to vede k výrazným úsporám nákladů.

Při použití v kombinaci s bruskou na nástroje ID-TOGU se EM-3612 ZRB stává ještě produktivnější než dříve

Po každé operaci přebroušení jsou stanovena aktuální data nástroje a zpřístupněna systému. Když se nástroj po broušení znovu použije, děrovací systém detekuje svůj stav, přesně ví, kolik bylo odbroušeno a jak musí být nástroj ovládán. Časově náročný ruční převod nových rozměrů nástroje do řídicí jednotky systému již není nutný.

Technická specifikace

EM-3510ZR T EM-3612ZR T
Lisovací síla (kN) 300 300
Přesnost polohování (mm) ± 0.1 ± 0.1
Počet nástrojových stanic 32 32
Systém ukládání nástrojů 300 300
Rám stroje Most Most
Zdvih osy (mm) 2500 x 1275 3050 x 1525
rozměry:
Délka (mm) 7005 7415
Šířka (mm) 5120 6220
Výška (mm) 2666 2666
Hmotnost (kg) 23500 25000
EM-3612 ZRT
EM-3612 ZRT
* při použití vhodných bezpečnostních zařízení

Ve smyslu technologického pokroku jsou vyhrazeny technické změny rozměrů, konstrukce a vybavení, jakož i odchylky v ilustracích.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat