VENTIS-3015AJ

Vláknový laser s jedinečným řezným spektrem
Jako vláknový laserový systém nové generace umožňuje AMADA VENTIS-3015AJ prakticky řezání nerezové oceli a hliníku bez otřepů. Stroj, který získal ocenění Innovation Innovation výhradně na EuroBLECH 2018, má vysoké i vysoké kvality a nízké provozní náklady.

Rostoucí nároky na rychlost řezání a kvalitu výroby, zejména při obrábění nerezové oceli a hliníku, představují pro plechové společnosti každý den nové výzvy. Ve společnosti AMADA se proto zaměřujeme na inovace a vývoj našich řešení a technologií, abychom našim zákazníkům poskytovali nejlepší možný výkon prostřednictvím produktů zaměřených na budoucnost.

Nejnovějším vrcholem v oblasti inovací je vláknový laserový řezací stroj VENTIS-3015AJ. „VENTIS otevírá zcela nový rozměr v řezání vláknitým laserem, protože poprvé lze řezat hliník a nerezovou ocel bez otřepů as velmi malou drsností povrchu,“ vysvětluje Axel Willuhn, produktový manažer děrování a laserová technologie. „Díky tomu je nový přístroj AMADA VENTIS-3015AJ obzvláště zajímavý pro zákazníky, kteří dříve nepoužívali vláknový laser při řezání hliníku a nerezové oceli.“

Vynikající kvalita paprsku

Tato jedinečná technologie řezání laserem může kmitat laserový paprsek v milisekundovém rozsahu – v různých pohybových vzorcích. Tento typ vstupu umožňuje pracovat vždy s vynikající kvalitou paprsku. Laser AMADA VENTIS-3015AJ dosahuje senzační hodnoty BPP (Beam Parameter Product). Tato kvalita paprsku je rozhodující pro vysokou kvalitu řezu a nízký profil, hladké řezání nerezové oceli a hliníku. Je-li to nutné, může být zářez rozšířen například pro usnadnění vyjmutí součásti. AMADA VENTIS-3015AJ navíc zaujme svou mimořádnou rychlostí. Systém se svými 4 kW jistě může konkurovat strojům třídy 6 kW nebo dokonce vyššího výkonu. Vysoká řezná rychlost, nízký výkon s nízkou spotřebou energie a další parametry procesu zajišťují, že provozní náklady VENTIS jsou ve srovnání se systémem s vyšším výkonem výrazně nižší.

Technická specifikace

VENTIS-3015AJ
výkon laseru 4000 W
rezonátor VENTIS-4000
Rozsah pojezdu (X x Y) 3070 x 1550 mm
Rozsah pojezdu (osa Z) 100 mm
Tabulka hmotnost nákladu 920 kg
pohony AC Servomotoren
ovládání AMNC3i
Délka (L) 10060 mm
Šířka (W) 2840 mm
Výška (H) 2432 mm
závaží 9100 kg
Maximální tloušťka materiálu (ocel) O₂ 25 mm
Maximální tloušťka materiálu (ocel) N₂ 6 mm
Maximální tloušťka materiálu (nerez) N₂ 20 mm
Tloušťka materiálu hliník (max.) N₂ 18 mm
Tloušťka materiálu mosaz (max.) N₂ 10 mm
Maximální tloušťka materiálu (měď) O₂ 8 mm
Maximální tloušťka materiálu (titan) argon

* Maximální tloušťka materiálu v závislosti na kvalitě materiálu a pracovním prostředí
V zájmu technologického pokroku jsou vyhrazeny technické změny rozměrů, konstrukce a vybavení, jakož i odchylky v ilustracích.
Tento produkt používá neviditelný vláknový laser třídy 4 pro zpracování a viditelný laser třídy 3R pro umístění.
Laserová třída 1 podle DIN EN 60825-1 během normálního provozu.
Vláknový laser: laser třídy 4 s neviditelným zářením. Vyvarujte se přímému nebo rozptýlenému oku a pokožce.
Polohovací laser: viditelný laser třídy 3R. Vyvarujte se kontaktu s očima přímým zářením.

    [recaptcha]