EM-3612 ZRB - Vysekávací lis s dvěma revolvery

EM-3612 ZRB je nejnovějším modelem osvědčené řady EM a je vybaven automatickým systémem výměny nástrojů. Vyniká svými krátkými časy odstávky, nízkým plýtváním a vysokou úrovní spolehlivosti procesu.

EM-3612 ZRB má dva revolvery

Kromě pracovního revolveru existuje i druhý revolver, pomocí které lze připravovat nástroje k provozu za chodu stroje. Kdykoli nastane změna výroby, manipulátor nástrojů automaticky vymění nástroje mezi oběma revolvery. AMADA neučinila tento zásadní vývojový krok jednoduše proto, aby udržovala časy zastavení a neproduktivní prostoje na absolutním minimu. Ještě důležitější je, že tato jedinečná konfigurace umožňuje pokrýt širokou škálu požadavků od děrování malých dávek až po složité úkoly.

Digitální rozpoznávání nástrojů pomocí QR kódů

Aby byla zajištěna optimalizovaná správa mnoha různých nástrojů, AMADA využila osvědčené inovace: ID Tooling je systém rozpoznávání digitálních nástrojů, který je řízen QR kódy přítomnými v nástrojích. Již v instalační věži je systém schopen rozpoznat stav instalace nástrojů. Ověří jejich stav z hlediska velikosti, tvaru, úhlu a rychlosti zdvihu. ID Tooling je také zodpovědný za párování horních a dolních nástrojů a zajištění jejich správné shody. V případě potřeby se systém automaticky přepne na náhradní nástroj.

Monitorovací systém zlomení nástroje

A AMADA šla ještě dále ve své snaze o vynikající spolehlivost procesu se systémem sledování poškození nástrojů, který je integrován do EM-3612 ZRB. To umožňuje systému zkontrolovat, zda byla operace děrování správně dokončena. Za tímto účelem se vzduch fouká skrz přidržovač a na děrovanou fólii. Pokud je zjištěno zvýšení tlaku, nebyla zamýšlená operace děrování provedena správně. Varovná zpráva umožňuje obsluze rychle reagovat a tím se vyhnout potenciálnímu plýtvání.

Při použití v kombinaci s bruskou na nástroje ID-TOGU se EM-3612 ZRB stává ještě produktivnější než dříve

Po každé operaci přebroušení jsou stanovena aktuální data nástroje a zpřístupněna systému. Když se nástroj po broušení znovu použije, děrovací systém detekuje svůj stav, přesně ví, kolik bylo odbroušeno a jak musí být nástroj ovládán. Časově náročný ruční převod nových rozměrů nástroje do řídicí jednotky systému již není nutný.

Technická specifikace

EM-3510ZR B EM-3612ZR B
Lisovací kapacita (kN) 300 300
Přesnost polohování (mm) ± 0.1 ± 0.1
Počet stanic 32 32
Počet nástrojů v druhém revolveru 33 33
Rám stroje Mostový rám Mostový rám
Vzdálenost osy (mm) 2500 x 1275 3050 x 1525
Délka (mm) 6157 6582
Šířka (mm) 5120 6220
Výška (mm) 2367 2367
Váha (kg) 20000 21500
EM-3612 ZRT
EM-3612 ZRT
* when using appropriate safety guards

Technical changes are reserved.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat